هیپنوتراپیست

هیبنوتراپی،کاربرد هیبنوتیزم در محوده وسیعی از مشکلات پزشکی است.اساس این روش درمان، کاهش موقتی توجه به اطراف و تمرکز بیشتر جهت تاثیرگذاری بیشتر و موثرتر بر ضمیر ناخودآگاه انسان می باشد. ضمیر ناخودآگاه، قسمتی از وجود هر فرد است که دیکته کننده خصوصیات رفتاری وی می باشد. هیبنوتیزم یک حالت هوشیاری تغییر یافته است که در طی آن بیمار همه چیز را می شنود، دارای کنترل است و از او خواسته نمی شود که برخلاف آنچه می خواهد کاری انجام دهد.
هیبنوتیزم در دندان پزشکی کاربردهای بسیاری دارد. درصد زیادی ازبیماران از کارهای دندان پزشکی مضطرب و ترسان هستند، تا حدی که عده ای دچار ترس بیمارگونه می شوند.در هیبنوتیزم درمانی پیش از شروع کار روی دندان، با آموزش خود هیبنوتیزم می توانند برای مراجعه کنندگان، آرامش خاصی ایجاد کنند.
استفاده ازروش هایی که بی دردی دندانی ایجاد می کنند، نیازبه داروهای بی حس کننده ، تزریق وعوارض جانبی آنها را کاهش می دهد .مفیدبودن بی درد هیبنوتیزمی به خصوص زمانی آشکارمی شود که بیماری ها و آلرژی ها، استفاده از داروهای شیمیایی بی حسی را غیرممکن می سازد، علاوه براین، با تکنیک های هیبنوتیزمی به طور فوق العاده ای می توان بر برخی مشکلات،همچون:دندان سایی(دندان قروچه)، حالت تهوع درحین کاردندانپزشکی، مکیدین انگشت، جویدن ناخون و ناسازگاری با دندان مصنوعی جدید، فائق آمد.
هیبنوتیزم پذیرش توصیه ها را برای مسواک زدن؛ پاک کردن دندان ها با نخ دندان و استفاده از پلاک ارتدنسی ؛ تسهیل می کند درنهایت هیبنوتیزم می تواند ارزش ویژه ای در دندانپزشکی اطفال برای ایجاد زمینه همکاری؛ به حداقل رساندن بدرفتاری کودک و کاهش درد و اضطراب وی داشته باشد.