مینی ایمپلنت ها

 

کاشت ميني ايمپلنت هاي دنداني و رفع مشكل بيماران
ديگر دوره بيرون افتادن دندان مصنوعي (دست دندان) از دهان به سر آمده است. حتماً شما هم پدربزرگ ها و مادربزرگ ها يا افراد سالمندي را به خاطر داريد كه علاوه بر تحمل سختي ها و رنج ها يا استفاده از دست دندان و سالم نگه داشتن آن، همواره با گذشت زمان از لق شدن دست دندان هاي خود شكوه مي كردند و گاه اين رنج مضاعف تا جايي پيش مي رفت كه اين عده حتي در مناسبات اجتماعي خود، هنگام صحبت، خنديدن، غذا خوردن و غيره با مشكل مواجه شده و در نتيجه اعتماد به نفس خود را از دست مي دادند.
  از آنجا كه دندان هاي طبيعي از نيروي بسيار بيشتري براي جويدن غذا برخوردار است، استفاده از دندان مصنوعي كه نيروي كمتري نسبت به دندان طبيعي دارد، فرد را با مشكل زيادي روبه رو مي كند وعلاوه بر آن همين نيروي كم پس از گذشت سال ها، به حدي كاهش مي يابد كه فرد حتي توان خوردن غذاهاي حاوي فيبر را از دست مي دهد و در نتيجه با مشكلات گوارشي زيادي روبه رو مي شود.مهمتر از همه اين كه با از دست دادن دندان ها و كم شدن نيروهاي فشار روي استخوان ها، تراكم استخواني كم شده و فك رو به تحليل مي رود. در نتيجه دست دندان شروع به حركت كرده و اين تحولات پيري زودرس را موجب می گردند.

در سال هاي اخير دندانپزشكان براي حل مشكلات بي دنداني از شيوه هاي درماني جديدي استفاده كرده اند كه يكي از آنها، كاشت ايمپلنت هاي دنداني است،اما همين شيوه درماني هم با وجود از بين بردن نگراني هاي افراد نسبت به از دست دادن دندان، هزينه هاي زيادي را به استفاده كننده ها تحميل كرده و در نتيجه بسياري ازافراد از اين شيوه درماني بي نصيب مي مانند. در اين شرايط پزشكان استفاده از ميني ايمپلنت ها را توصيه مي كنند. ميني ايمپلنت ها گروهي از ايمپلنت ها هستند كه سايزآنها كمتر از سه ميلي متر و معمولاً بين 2 تا 3 ميلي متر است.

سايزهاي كوچك ميني ايمپلنت ها، اين امكان را به وجود مي آورد تا بدون بازكردن بافت نرم، فقط از روي لثه سوراخي ايجاد شده و ميني ايمپلنت ها داخل استخوان قرار گيرد. پس از اين مرحله، ميني ايمپلنت به راحتي قابل استفاده بوده و نيازي به صبر كردن طولانی براي جوش خوردن نيست.

 اين روش كه در آن نيازي به جراحي وسیع  نيست، گزينه بسيار خوبي براي افرادي است كه به بيماري هاي زمينه اي مانند فشارخون،ناراحتي قلبي، ديابت، ناراحتي هاي خوني و انعقاد خون مبتلاهستند و جراحي وسیع  براي آنهاممنوع است.
  ازآنجاکه  يكي از  مشكلات درهمه دنيا براي افرادي كه صاحب دست دندان مي شوند، اين است كه چون هر سال با گذشت زمان و تحليل استخوان ها، دست دندان ها لق و حركت آنها زياد مي شود، بيشتر افراد قادر به خوردن غذا نيستند و معمولاً با مشكلات گوارشي روبه رو مي شوند با نصب مینی ایمپلنتها می توان به باثبات کردن دندانهای متحرک کمک شایانی کرده و بدین ترتیب علاوه بر مزایای ذکر شده ؛ برای بیماران ؛ زیبایی و اعتماد به نفس بالاتری را به ارمغان می آورند.